top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Uluslararası Arena  AquaChallenge Yüzme Şampiyonalarına nasıl katılabilirim?

 

www.aquamasters.org web adresimizin anasayfasında bulunan BAŞVURU başlığını tıklayarak ulaşacağınız başvuru kayıt formlarını eksiksiz  olarak doldurmanız gerekmektedir. Formları doldurup,ödeme dekontunuzu başvuru formunuza ekleyip, gönderdiğinizde kaydınız tamamlanmış olacaktır. Başvurunuz başarı ile tamamlanmış ise e-posta adresinize başvurunuz alınmıştır mesajı gelecektir. 

Uluslararası Arena AquaChallenge Yüzme Şampiyonalarına katılabilmem için lisanslı sporcu olmam gerekiyor mu?

Katılımcılar, 2023-2024 yılı geçerli vizesi bulunan Yüzme Lisansı ile ya da yarışma tarihinden en fazla 30 gün önce alınmış olan Sağlık Raporu ile şampiyonalarımıza katılabilirler, yarışma öncesi bu belgelerden bir tanesini Hakem Heyetine teslim edilmesi zorunludur. Yabancı uyruklu sporcular pasaport ve taahhütname ile akredite edileceklerdir. 

Ayrıca;

  • Yarışmalara katılan 18 yaş üstü her sporcunun yarışma günü kendilerine imzalatılacak olan muvafakatname'yi hakem masasına teslim etmesi gerekmektedir.

  • Yarışmalara katılan 18 yaş altı her sporcunun velisi tarafından imzalanmış Muvafakatname'yi hakem masasına teslim etmesi gerekmektedir.

  • Muvafakatname  imzalamamış sporcular  yarışmaya katılamazlar.

  • Websitemizin Ana Sayfasında bulunan ÖNEMLİ DÖKÜMANLAR sekmesine tıklayarak sağlık raporu ve muvafakatname örneklerini görebilirsiniz.

21. Uluslararası Arena AquaChallenge Yüzme Şampiyonalarına katılım ücreti ne kadardır?

Kayıt seçeneklerinin her birinin farklı katılım ücretleri bulunmaktadır. Katılım ücretleri reglamanlarda belirtilmiştir.

Bu bağlantıyla şampiyonalara ulaşıp ilgili reglamanları inceleyebilirsiniz. 

Uluslararası Arena AquaChallenge Yüzme Şampiyonalarına katılım ücreti ödemelerini hangi banka hesabına, hangi açıklama ile yapabilirim?

 

Yarışma katılım bedellerinin  TİA TANITIM VE REKLAMCILIK LTD.ŞTİ'ye ait 

TR 6800 0670 1000 0000 6263 8176 (Yapı Kredi Bankası) no'lu hesaba yatırılması gerekmektedir.

AquaRelay(Bayrak), AquaKids, AquaYoungStars, AquaPower, AquaPro ve AquaUltra kayıt seçeneklerinden hangisine katılacak iseniz dekonta o seçeneğin adını yazmanız gerekmektedir. 

Yurt dışından katılacak yabancı sporcuların katılım ücretleri şampiyona öncesinde, şampiyona alanındaki muhasebe yetkilisi tarafından makbuz karşılığı teslim alınacaktır.

Uluslararası Arena AquaChallenge kayıt sisteminde bilgileri doldurup katılım ücreti ödemesini yapmazsam

kayıt olmuş olur muyum?

Kayıt işleminizin tamamlanmış olması için ödemenizi yapmış olmanız gerekmektedir.

Uluslararası Arena AquaChallenge Yüzme Şampiyonalarında kayıt iptali, ücret iadesi, kaydın bir başka

şampiyonaya ya da başka kişiye devri yapılabiliyor mu?

 

Hayır. Kayıt işlemi tamamlanıp,ödeme yapıldıktan sonra kayıt iptali yapılamamaktadır. Yarış kayıt ücretlerinin iadesi, kaydın bir başka yarışa ya da bir başka sporcuya aktarılması da maalesef mümkün olamamaktadır.

Ücret iadesi ve kaydın devri ile ilgili olarak detaylı bilgiye, tüm Reglamanların/Katılım Koşulları sayfası 11’inci  maddeyi okuyarak ulaşabilirsiniz. Yarış kayıt formunda tüm yarış koşullarını ve reglamanlarını okuyup-kabul ettiğinize dair sporcu beyanı bulunmaktadır. 

Uluslararası Arena AquaChallenge Yüzme Şampiyonalarının, resmi makamlar ve şampiyona yönetim kurulunca alınan kararlar neticesinde duyurulan tarihlerde gerçekleşememesi halinde katılım ile ilgili giderleri geri alabilir miyim?

 

Duyurulan şampiyonaların gerçekleştirilecekleri tarihlere kadar olan süre içerisinde, ilgili resmi makamlarca alınacak ulusal ya da şampiyonayı ilgilendirecek ulusal, bölgesel kararlar ve yayınlanacak yeni genelgeler çerçevesinde, yönetim kurulumuzun şampiyona programı ile ilgili yeni kararlar alma hakkı saklıdır. Alınacak yeni kararlar web sitesi ve sosyal medya hesaplarından tüm katılımcılara duyurulacaktır. Katılımcıların şampiyonalara katılım ile ilgili yaptıkları ulaşım, konaklama vb. harcamalar katılımcının sorumluluğundadır, organizasyon komitesi sorumlu tutulamaz. 

Uluslararası Arena AquaChallenge Yüzme Şampiyonasında verilecek olan yarış kitimi ne zaman alabilirim?

 

Sporcular yarış kitlerini, şampiyona öncesi  web sitesi ve sosyal medyalarımızdan yayınlayacağımız

Genel Şampiyona Programı tablosunda belirtilecek yer, tarih ve saatlerde teslim alabilirler.

Yarış kitini belirtilen zamanlardan teslim almayan sporculara şampiyona sonrası yarış kiti gönderilmemektedir.  

Organizasyonun gerçekleştirileceği tesislerde konaklama için koşullar nelerdir?

 

Web sitesindeki Konaklama sekmesinden Konaklama koşullarına ait bilgilere ulaşabilir, tesislerle telefon

ya da e-mail ile iletişime geçebilirsiniz. Konaklama sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Uluslararası Arena AquaChallenge Yüzme Şampiyonaları sonrasında katılım sertifikalarımı nasıl alabilirim?

 

Yarışmaları tamamlayan her sporcu e-katılım sertifikasını www.aquamasters.org adresinden indirebilir. Katılım sertifikalarına ulaşma/indirme süresi, şampiyona bitiminden itibaren 90 gündür. ​90 gün sonunda erişim sonlandırılacaktır.

10K Parkuruna başvurmak için herhangi bir ek belge isteniyor mu?

14 yaş üzeri sporculara açık olan 10K yarışmasına katılacak sporculardan son 1 yıl içerisinde katıldığı yarış sonuçlarını ve uzun mesafe yüzme tecrübelerini belgelemesi istenecektir. Sunulan belgelere göre başvurusu değerlendirilerek yarışmaya katılım kriterlerini sağlayan sporculara katılım onayı gönderilecektir.

AquaChallenge Şampiyonalarında wetsuit (koruyucu giysi) kullanılabiliyor mu?

Hangi yarışlarda kullanılıyor? Tasnifler nasıl oluyor?

Wetsuit kullanımına izin verilen ve verilmeyen yarışlar aşağıda listelenmiştir. Start uygulaması ve sonuçların wetsuitli / wetsuitsiz tasniflerine ait ayrıntılı bilgi ve açıklamalar Reglamanlar Sayfa 3 Tablo 3 ve Katılım Koşulları Sayfa 4, Madde 4’te bulunmaktadır

  •   Wetsuit kullanımına izinverilen yarışlar/etkinlikler; 3K, 5K, 10K, Gece Yüzmesi

  •   Wetsuit kullanımına izin verilmeyen yarışlar/etkinlikler; 1K, 2K, Bayrak Yarışları, AquaKids

Marmaris’te yarışma oteline havayolu ile nasıl gidebilirim?

Havayolu; Dalaman Havalimanı’ndan Muttaş ve Havaş otobüsleri ile Marmaris otogarına ulaşım mümkündür.             DİKKAT! 
 

Transfer:  Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris İçmeler mevkiinde bulunan Martı Resort Deluxe ve Martı La Perla otellerne  SEAGULL transfer firmasının araçları ile

Ulaşabilirsiniz. Transfer ücretleri için aşağıda iletişim hattından bilgi alabilirsiniz.

 

SEAGULL Transfer iletişim hattı : ERHAN KANDEMİR. 0(555) 487 30 50

bottom of page