Turkuaz Yüzme Serisi nedir?

 

Turkuaz Yüzme Serisi Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarının 2021 yılı içerisinde açık su yüzme branşında ülkemizde ilk kez hayata geçireceği bir performans kategorisidir.

Turkuaz Yüzme Serisi sporcuların performanslarındaki sürekiliği esas alan ayrı bir kategori olarak değerlendirilecektir. 2021 yılında Marmaris,Göcek ve Bodrum’da gerçekleştirilecek şampiyonalar sonunda elde edilen toplam süreler dikkate alınarak 2021 yılının şampiyonları ilan edilecek ve ödüllendirileceklerdir.

Turkuaz Yüzme Serisinde sporcuların sadece 1K, 2K, 3K ve 6K parkurlarında yüzdükleri dereceler esas alınacaktır. 

Turkuaz Yüzme Serisine katılım tamamen sporcunun bireysel tercihine bağlıdır. Dileyen her sporcu kendi yaş kategorisinde aşağıdaki tabloda belirlenen mesafelerde yarışmalara katılabilir.
Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarının 2021 yılı içerisinde ‘’Turkuaz Yüzme Serisi’’ adı altında Marmaris,Göcek ve Bodrum’da gerçekleştirilecek olan üç etabın tamamına katılan sporcular sadece değerlendirmeye alınacaklardır.
 

Sporcunun sürekliliği esastır. Sporcu performanslarının eşit iklim koşullarında değerlendirilebilmesi için sporcunun 3 etaba da katılması gerekmektedir. 

Uluslararası Arena  Aquamasters Yüzme Şampiyonalarına nasıl katılabilirim?

 

www.aquamasters.org web adresimizin anasayfasında bulunan Başvuru başlığını tıklayarak ulaşacağınız başvuru kayıt formlarını eksiksiz  olarak doldurmanız gerekmektedir.Formları doldurup,ödeme dekontunuzu başvuru formunuzu ekleyip,gönderdiğinizde kaydınız tamamlanmış olacaktır. Başvurunuz başarı ile tamamlanmış ise e-posta adresinize başvurunuz alınmıştır mesajı gelecektir. 

 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarına katılabilmem için lisanslı sporcu olmam gerekiyor mu?

 

Katılımcılar, 2021-2022 yılı geçerli vizesi bulunan Yüzme,Triatlon, Sutopu ve Modern Pentatlon lisansı ile ya da yarışma tarihinden en fazla 6 ay önce alınmış olan Sağlık raporu ile Şampiyonalarımıza katılabilirler, yarışma öncesi bu belgelerden bir tanesini Hakem heyetine teslim edilmesi zorunludur. Yabancı uyruklu sporcular pasaport ve taahhütname ile akredite edileceklerdir. 

Ayrıca;

1. Sağlık raporu ile yarışmalara katılan 18 yaş üstü her sporcunun yarışma günü kendilerine imzalatılacak olan MUVAFAKATNAME'yi hakem masasına teslim etmesi gerekmektedir.

2. 18 yaş altı her sporcunun velisi tarafından imzalanmış MUVAFAKATNAME'yi hakem masasına teslim etmesi gerekmektedir.

3. MUVAFAKATNAME imzalamamış sporcular  yarışmaya katılamazlar.

 

Uluslararası Arena  Aquamasters kayıt sisteminde bilgileri doldurup katılım ücreti ödemesini yapmazsam kayıt olmuş olur muyum?

 

Kayıt işleminizin tamamlanmış olması için ödemenizi yapmış olmanız gerekmektedir.

 

 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarına  katılım ücreti ödemelerini hangi  banka hesabına,hangi açıklama ile yapabilirim ?

 

Yarışma katılım bedellerinin  TİA TANITIM VE REKLAMCILIK LTD.ŞTİ'ye ait 

TR 6800 0670 1000 0000 6263 8176 (Yapı Kredi Bankası) no'lu hesaba yatırılması gerekmektedir. Hangi yarışa katılacak iseniz dekonta ait olduğu açıklamanın yapılması gerekmektedir. 1K/ 2K/ 3K/ 6K / Işık Yolculuğu gibi. 

 

Yurt dışından katılacak yabancı sporcuların katılım ücretleri yarışma öncesi muhasebe yetkilisi tarafından makbuz karşılığı teslim alınacaktır.

 

 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarında kayıt iptali yapılabiliyor mu?

 

Hayır. Kayıt işlemi tamamlanıp,ödeme yapıldıktan sonra kayıt iptali yapılamamaktadır. Yarışmaya her hangi bir mazeret ile katılamayan sporculara yarış kiti verilmez. 

 

13.  Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarına katılım ücretli ne kadardır?

Katılım ücretleri reglamanlarda belirtilmiştir. Bu bağlantıyla şampiyonalara ulaşıp ilgili reglamanları inceleyebilirsiniz.

14.  Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonalarına katılım ücretli ne kadardır?

Katılım ücretleri reglamanlarda belirtilmiştir. Bu bağlantıyla şampiyonalara ulaşıp ilgili reglamanları inceleyebilirsiniz.

Uluslararası Arena Aquamasters  Yüzme Şampiyonasında verilecek olan yarış kitimi ne zaman alabilirim?

 

Sporcular yarış kitlerini katılacakları yarışa ait yarışma reglamanında belirtilen yer,tarih ve saatlerde teslim alabilirler.

Kombine yarış tercihinde bulunan sporculara tek yarışma kiti hediye edilecektir.

Yarış kitini zamanında almayan sporcu şampiyona sonrasında talepte bulunamaz.

 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları sonrasında katılım sertifikalarımı nasıl alabilirim?

 

Yarışmaları tamamlayan her sporcu e-katılım sertifikasını www.aquamasters.org adresinden bilgisayarına indirebilir.

Dalaman Havalimanı'ndan Göcek'e nasıl ulaşabilirim?

MUTTAŞ

http://www.muttas.com.tr/

HAVAŞ

http://www.havas.net/

VIP TRANSFER

https://www.koraltravel.com/

Milas Bodrum Havalimanı'ndan Hapimag Sea Garden Resort- Yalıçiftlik'e nasıl ulaşabilirim?

MUTTAŞ

http://www.muttas.com.tr/

HAVAŞ

http://www.havas.net/

VIP TRANSFER

https://www.koraltravel.com/

SIKÇA SORULAN SORULAR