top of page
RESTUBE_Safety Partner_Logo.png

RESTUBE® Türkiye’ye geliyor!

RESTUBE®, Türkiye’de ilk resmî güvenlik ortaklığını 26 - 29 Ekim 2019 tarihlerinde Bodrum'da düzenlenecek olan, Akdeniz’in en kapsamlı Yüzme Şampiyonası  11. Uluslararası ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI’nda, AQUAMASTERS TÜRKİYE ile gerçekleştiriyor.


Almanya’da ve bir çok ülkede hayat kurtarmış olan RESTUBE®, Türkiye piyasasına girmek için hazırlanıyor. RESTUBE®, hafif, küçük ve belde kolaylıkla taşınabilir bir hayat kurtarma ürünüdür.


Bu ürünü kemer gibi belinize veya spor ekipmanlarınıza bağlıyorsunuz. Sarı renkli hayat kurtarıcı şişme şamandıra, bir çekme hareketiyle bir karbondioksit kartuşun yardımıyla otomatikman açılıyor. Bu sayede kendinizi rahatlıkla su üstünde tutabilir, yardım gelmesi için çevredekilerin dikkatini çekebilir, kendiniz sakinleştikten sonra başka birine yardım edebilirsiniz ve tekrar güvenli bir şekilde sahile dönebilirsiniz. RESTUBE®, yeni bir kartuş takılarak tekrar kullanıma hazır olur.


RESTUBE®, denizde ve tatlı sularda, yüzme , balıkçılık, sörf, dalış, şnorkel, yelkencilik gibi spor amaçlı ya da can kurtarma ekiplerininki gibi profesyonel amaçlı olarak herkes tarafından kullanılabilir. RESTUBE®, suda daha fazla özgürlük ve daha fazla can güvenliği için yepyeni bir üründür. Almanya dahil dünyanın bir çok ülkesinde yüzlerce hayat kurtarmıştır.


RESTUBE® şirketinin CEO’su olan Christopher Fuhrhop, aynı zamanda Restube’ un fikir sahibidir. Kendisi çok tecrübeli bir sörfcü olmasına ragmen, Atlantik Okyanusu’nun dalgalarında uçurtma sörfü yaparken birden hakimiyetini kaybetmiş ve boğulma tehlikesi yaşamıştır. Ancak kırık sörf parçalarıyla sahile yüzerek dönmeyi başarabilmiştir. Bu büyük şokun ardından, aklına bu dahiyane fikir gelmiştir. Zamanla bu fikirden yola çıkarak ekibi ile beraber RESTUBE®’ u ve bir çok değişik kullanım alanlarına hitap eden versiyonlarını geliştirmiştir. Her biri değişik alanlar için, özellikle design edilip üretilmektedir.


Markanın otomatik versiyonu olan RESTUBE® Automatic, suya değdiği an kendi kendine şişer ve saniyeler içinde kullanabilir hale gelir. RESTUBE® Automatic bir Dron ile en kısa zamanda kazazedeye ulaştırılabilir ve suya bırakilabilir. RESTUBE® Automatic piyasadaki en yeni üründür. Ayni zamanda simdiye kadar üretilmiş olan onaylı en küçük RESTUBE® PFD’si 2019’dan itibaren mevcuttur.


RESTUBE® şirket olarak 2012 yılında kurulmustur ve bugüne kadar 25’ten fazla ülkede, 500’den fazla mağazada başarıyla satışa sunulmaktadır.

 

RESTUBE® şimdiye kadar bir çok ödül kazanmıştır. 2015 yılında ‘German Founder Price’ Startup kategorisinde ve ayni zamanda ‘ISPO Gold Award’ ödülleriyle ödüllendirilmiştir. 2016 senesinde Amerika açılımından dolayı ‘German Accelerator’ ödülünü almıştır. Ayrıca RESTUBE® recycle bag ürünü ile doğaya karşı sorumluluğunu sergileyerek 2019 yılında ‘ISPO Award’ ödülünü almıştır. 2018 senesinden bu yana RESTUBE®, 30 un üzerinde spor etkinliğinde güvenlik ortağı olarak yer almıştır.


RESTUBE® başarı öyküsüne ek olarak, motive olmuş ekibiyle, toplumumuzu “suda güvenlik“ konusunda daha fazla farkındalık yaratmayı ve duyarlı olmayı hedef olarak belirlemiştir.

bottom of page