top of page


 2017 yılında Aquamasters ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı / KORUNCUK 
  

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı), her çocuğun ve gencin şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Ülkemizde ailesi olmayan veya terk edilmiş ya da ailesine rağmen kişisel varlığı tehdit altında, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış yüz binlerce korunmaya muhtaç, kimsesi olmayan çocuk ve genç var.

Topluma kazandırıldıkları takdirde ülkenin en büyük değerleri arasında yer alacak bu çocuklarımızın yaşamaları için kurulan, “Çocuk Köyü” denen ve 10-12 evden oluşan yerleşim birimlerinin ilkini kurmayı ve yaşatmayı amaç edinmiş gönüllü kişiler tarafından, 1979 yılında kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, Koruncuklar’ın geldikleri andan itibaren bir aile ortamında sağlıklı gelişmeleri, eğitim ve öğretim görmeleri, kişisel yeteneklerini geliştirmeleri, geleceğe hazır ve topluma faydalı bireyler olmaları için çalışmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bölümünden 0-6 yaşları arasındayken Vakfı'nın talebi doğrultusunda Çocuk Köyü’ne alınan Koruncuklara, sıcak bir yuva niteliği taşıyan evlerde, anne sevgisi ve aile anlayışının sürdürüldüğü, çocukların bedenen, ruhen, ahlaken ve fikren gelişimleri; toplum içinde verimli ve yapıcı kişilik kazanmaları, yüksek öğrenim dahil olmak üzere eğitimlerinin sağlanması hedeflenmektedir.

Hayata geçirdiği başarılı organizasyonlar ve sosyal sorumluluk projeleri ile yüzme sporunun gelişimine katkıda bulunan Aquamasters, 2017 yılı Ekim ayında Hapimag Sea Garden Resort, Bodrum’un ev sahipliğinde düzenlenen 6. Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları kapsamında, en değerli varlıklarımız çocuklarımız yararına çok özel bir yarış organize etti. İş dünyasının sevilen, başarılı insanlarının ve ünlülerin, kulaçlarını KORUNCUK’lar için attıkları CEO & Celebrity Swim Challenge yüzme etkinliğine, katılımları, bağışları ve dostlarının bağışları ile bir sivil toplum kuruluşu olan ve üstlendiği kutsal görevi, gönüllülük ve bağış esasına dayalı olarak sürdürmeye çalışan KORUNCUK Vakfı'na önemli katkıda bulunmuşlardır. 

 

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkanı Figen Özbek, "Aquamasters müthiş bir organizasyon, bu özel etkinlikte ben de yüzdüm, çok mutlu oldum, çok keyif aldım”dedi ve  yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek güzide bir spor olduğunu belirtti. Başkan Özbek, “KORUNCUK"larımıza duyarlı yaklaşımları ve verdikleri destek için Aquamasters Yönetimine 

ve birbirinden değerli sporcularına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi. 


 2016 yılında Aquamasters ve Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA 
  

Hayata geçirdiği başarılı organizasyonlar ve sosyal sorumluluk projeleri ile yüzme sporunun gelişimine katkıda bulunan Aquamasters, özendirici organizasyonlarla ailelerin ve bireylerin yüzme sporunun içinde kalmalarını sağlıyor, yüzme sporunun sağlıklı ve zinde bir şekilde ömür boyu sürdürülebilen bir spor olduğu bilincini toplumun geniş katmanlarına iletmeye çalışıyor. 2016 yılında Yüzme Sporuna ve denizlere duydukları aşkla bir araya gelen Aquamasters Yönetimi ve Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA Yönetimi, bu sevdalarını daha geniş kitlelere duyurmak için 2016 yılının Ekim Ayı’nda Marmaris Martı Resort Deluxe Hotel ’de düzenlenen 3. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nda çeşitli aktiviteler düzenlediler.

 

Ortaklaşa gerçekleştirilecek ulusal ve uluslararası projelerin hayata geçirilmesinde üzerlerine düşen her türlü göreve hazır olduklarını belirten ve kendisi de başarılı bir açık su yüzücüsü olan TURMEPA Genel Müdürü Sn. Akşit Özkural’ın denizlerimizin temiz tutulması adına alınması gereken önlemlerle ilgili yaptığı sunumla Aquamasters ile birlikte gerçekleştirilecek projelere start verildi. Toplantıda, "Öncelikle üstlendikleri kutsal görevleri ve işbirliğimiz için verdiği gönülden destek için TURMEPA Genel Müdürü Akşit Özkural, Genel Müdür Yardımcısı Semiha Öztürk ve Netsel Marina Genel Müdürü Erkan Özatağ’a teşekkür etmek isterim. TURMEPA ile olan işbirliğimizi çok önemsiyoruz, çünkü denizlerimizi ve sularımızı koruma konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapmazsak, maalesef gelecekte yüzecek bir denizimiz kalmayacak. Herkes bunun farkına varmalı ve kendi payına düşeni yapmalı" şeklinde konuşan Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel’den sonra bir deniz sevdalısı ve başarılı bir master yüzücü olan Aquamasters Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Yurtbay, "herşeyden önce benim kızımın adı Deniz; eşim ve kızımla birlikte kulaç atmak hayatta en büyük keyfim ve gururum. Şampiyonalarımız master yüzme branşını yarışmaların ötesine taşıyarak sosyo-kültürel yapıya katkıda bulunan ve sporculara aileleriyle ve dostlarıyla birlikte keyifli anlar yaşatan organizasyonlar. Bundan böyle Aquamasters ailesi olarak biz de TURMEPA’ya olan gönül bağımızı tüm etkinliklerimizde ifade edeceğiz” dedi. 

 

Martı Hotels Açık Su Yüzme Maratonu, TURMEPA gönüllüsü ve proje ortağı olan özel sporcumuz Kemal Özdemir’in “Her Kulaç, Denize Bir Nefes” sloganının bulunduğu pankartı açması ile başladı. 

 


 2015 yılında Aquamasters ve Mender
  

2015 yılında Aquamasters ve Mender (Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği) , ülkemizin gururları Bedensel Engelli Milli Takım yüzücülerimizi bir haftalık performans kampı süresince ağırladılar. Aquamasters ve Mender'in sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen uluslararası performans kampına Türk Milli Takımı'nın yanı sıra Sırbistan, Malta, Slovenya, Belçika, Bulgaristan ve Hırvatistan'dan da uluslararası arenada kendini ispatlamış sporcu ve antrenörleri katıldılar. Kamp sonrası sporcularımız 27-29 Mart 2015 tarihlerinde Yunanistan'ın Naoussa kentinde yapılan IPC Uluslararası Paralimpik Yüzme Şampiyonasına katılarak 
26 Altın, 8 Gümüş, 5 Bronz madalya aldılar ve ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Ayrıca Beytullah Eroğlu, Muhammet Ali Aydın ve Özlem Kaya şampiyonada  "A" barajını geçerek İngiltere'nin Glasgow kentinde yapılacak Dünya Şampiyonası'na gitmeye hak kazandılar. 

Fotoğraf Sanatçıları;
Sn. Belma Arslan,
Sn. Wiltrud Kip,
Merhum Sn. Bülent Pehlivan.

 MARMARİS 

bottom of page