Marmaris’de Ne Yapılır?

İçmeler'de Plaj ve Deniz Keyfi

Marmaris, batısında Reşadiye Yarımadası ve Kerme Körfezi, kuzeyinde Ula, doğusunda Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri ile güneyinde Akdeniz ile çevrilidir. Körfezin önünde kıyıya ince bir dille bağlı olan Adaköy, onun önünde Bedir Adası, Keçi Adası ve Güvercin Adası bulunur. Kentin en eski kısmı denize doğru uzanmış bir tepe üzerine kurulu olan Kale Mahallesidir. Marmaris daha sonra eteklere doğru ve kıyı boyunda gelişmiştir. Hava ulaşımının yapıldığı Dalaman Havaalanı sadece bir saat uzaklıktadır.Rodos ise sadece 45 dakika uzaklıktadır.

Dalyan'a Günübirlik Tekne Turu

Dalyan, Marmaris'in 80 kilometre güneydoğusunda bulunan, yerli ve yabancı tatilciler için çok popüler bir tatil beldesi. Dalyan, coğrafi yapısı, sazlık kanal nehirleri, Kaunos kaya mezarları ve antik kent kalıntıları, çamur banyosu ve termal kaynakları ile birlikte İztuzu plajı ile çok meşhur.

Sedir Adası ve Kleopatra Plajı'na Gezi

Sedir Adası (Cedrea), diğer bir ismiyle Kleopatra Plajı, Marmaris'in 16 kilometre kuzeyinde bulunan turistik ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bölge altın sarısı kumsalı ve denizi ile meşhur. Plaj aynı zamanda Kleopatra Plajı olarak adlandırılmakta. Cedrae antik kentine ait şehir duvarları, pla ve antik tiyatro kalıntıları da burada bulunmakta.

Marmaris Su Parkları

Marmaris'te bulunan Su Parkları, gün içinde farklı ve eğlenceli aktivite isteyenler için ideal. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisini çeken Aqua Parklar, Marmaris tatilinizde heyecanlı bir alternatif.

Jeep Safari Turu

Marmaris'in en gözde aktivitelerinden birisi de Jeep Safari Turları. Toz, taş ve çamurlu dağ yollarında, nehirler ve Marmaris'in muhteşem doğal güzellikleri arasında çevre köyleri de içine alan parkurlarda yapılan macera dolu bir eğlence.

Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi'ne Gezi

Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi içinde yer almakta. Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi içinde yer almakta. Kalenin 1980-1990 yılları arasındaki restorasyonu sonrasında alan 1991 yılında müze olarak hizmete girmiş. Marmaris Kalesi, muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyülemekte. Marmaris'e hakim bir konumdadır.

Turunç Beldesi'ne Gezi

Turunç, Marmaris'in hemen yanı başında çok güzel bir koya sahip sahil beldesidir. İçmeler'den sonra en popüler beldedir. Marmaris tatilinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Turunç'a hem minibüs ile hem de tekne turu ile gitmek mümkün.

Dalış Turu - Scuba Diving

Marmaris'e gelip de sualtı dalış turuna katılmadan ve sualtı ortamının keyfine varmadan ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Marmaris, dalış turizmi alanında Türkiye'nin önemli merkezlerinden. Marmaris ve çevresin 52 adet dalış noktası mevcut. Gerek eğitimli dalgıçlar, gerekse yeni başlayanlar için çevre koylara düzenlenen pek çok dalış turu mevcut.

Marmaris Büyük Çarşı

Marmaris Büyük Kapalı Çarşısı Marmaris'in en popüler çarşılarından. Marmaris'in merkezinde bulunan büyük çarşı her zaman kalabalık ve her gün binlerce ziyaretçisi bulunuyor. İstanbul Kapalıçarşı mimarisi ve görünümüne sahip çarşıda her türlü ürünü bulmak mümkün.

Mavi Yolculuk - Gulet

Mavi Tur, geleneksel Gulet adı verilen ahşap motorlu yatlarla Akdeniz ve Ege'nin turkuaz sularında yapılan Türkiye'ye özgü bir turizm ve tatil aktivitesi. Muğla'nın uzun sahil şeridi, muhteşem koyları, berrak denizi, birbirinden güzel plajları, tarihi ve doğal güzellikleriyle birlikte mükemmel bir tatil imkanı sunmakta. Bu yerleri denizden gezerek unutulmaz bir tatil keyfi çıkarmak bulunmaz fırsat.