Haberler

YÜZMEYİ SEVİYORUM TEMALI FOTOĞRAF PROJESİ

Master Yüzme Ailesinin Değerli Bireyleri,
 

31 Aralık 2014 tarihinde yeni yıl sürprizi olarak sizlerle paylaştığımızUluslararası Aquamasters Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ve Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonumüsabakalarını tanıtmak amacıyla yayınladığımız videolara gösterdiğiniz yoğun ilgi ve destek için öncelikle teşekkürlerimizi sunmak isteriz. Mayıs ayında gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz her iki şampiyonanın hazırlıkları yoğun bir şekilde sürmektedir.
 

Bu çalışmalarımız kapsamında ; Organizasyon Kurulu' muzun değerli üyelerinin katkılarıyla hayata geçireceğimiz ve detaylarını iyi analiz ettiğimize inandığımız '' Yüzmeyi Seviyorum ''temalı fotoğraf projemizin ana hatlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.
 

Master yüzme ailesinin fertlerinin coşkularını, sevinçlerini, hüzünlerini, rekor heyecanlarını, başarılarını, rekabetlerini ve en önemlisi dostluklarını fotoğraf karelerine yansıtarak onları kalıcı hale getirmeye çalışacağımız, derinliği olan bu proje için hazırlıklarımızı tamamladık.

www.aquamasters.org adresinden ve aquamasters Facebook hesabından yayınladığımız iki farklı tanıtım videosunun hazırlığı bizler için tam bir deneyim süreci oldu. Özellikle tamamında Türk master yüzme ailesinin fertlerinin görüntülerini kullanmak istememize rağmen ne yazık ki uygun görseller bulamadık . Master yüzme şampiyonalarının yeterince dokümante edilemediği gerçeği ile de yüzleşmek zorunda kaldık. Umarız fotoğraf projemizin hayata geçirilmesi ile birlikte bu sorunu da geride bırakmış olacağız.
Projemizi kendileri ile paylaştığımız andan itibaren bizimle aynı heyecanı paylaşan ve desteklerini esirgemeyen başta Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanımız Yrd.Doç.Dr.Ahmet Bozdoğan ve yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 

Sevgi ve Saygılarımızla
 

AQUMASTERS YÜZME ŞAMPİYONALARI ORGANİZASYON KOMİTESİ
 

PROJENİN ADI : YÜZMEYİ SEVİYORUM
 

PROJE HEDEFİ : '' Yüzme sporu '' ve '' Fotoğraf sanatını '' aynı projede birleştirmek suretiyle, Yüzme sporuna yönelik farkındalığa katkıda bulunurken, arşiv oluşmasını da sağlamak projenin ana hedefidir. 

PROJE UYGULAYICILARI : Belma Arslan & Selçuk Demirel

PROJENİN FAZLARI :
 

1. FAZ : Yüzme sporuna gönül veren sportmen master yüzücü dostlarımız, 16-19 Mayıs 2015 tarihlerinde Marmaris'te gerçekleştirilecek Uluslararası Aquamasters Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ve Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu süresince sporun ruhuna uygun bir şekilde fotoğraflanacaklardır.
Bu çalışmalar, sonraki Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonaları süresince, önce Su Sporları Merkezi'nin fuayesinde sergilenecek, sonrasında da Marmaris Kapalı Yüzme Havuzu'nun duvarlarında uzun soluklu olarak gösterimde kalacaktır. Bu sayede, Marmaris Su Sporları Merkezi'nde yüzme sporuna ilk adımlarını atacak sporcu adaylarımıza rol model görevi üstleneceklerdir.
 

2. FAZ : Yüzme sporuna gönül vermiş bedensel engelli sporcu kardeşlerimiz de 1.Faz'da belirtilen prensipler dahilinde, kendileri için düzenlenen şampiyonalarda fotoğraflanarak projemizin 2.fazında yer alacaklardır.

3. FAZ : Türkiye Yüzme Federasyonunun bünyesinde milli forma altında aktif olarak yüzen genç sporcularımızın belirlenen kriterler doğrultusunda fotoğraflanması ve bu fotoğrafların TYF' nin düzenlediği Türkiye şampiyonalarında sergilenmesi sonrasında, İstanbul Tozkoparan Kapalı Yüzme Havuzu duvarlarında uzun soluklu sergilenmesi projemizin 3. Fazını oluşturacaktır.

4. FAZ : Ülkemizde sanat, iş,eğitim ve spor dünyasında isim yapmış ve gerçekten yüzme sporunu seven ve hayatı boyunca ihmal etmeyen şahsiyetleri yüzerken fotoğraflamak ve '' Yüzmeyi Seviyorum '' sloganı ile medyada PR çalışması olarak kullanmak suretiyle yüzme sporuna olan ilgiyi artırmak ve farkındalığı katkıda bulunmak 4.fazın hedefi olacaktır.
 

5.FAZ : Fotoğraf proje çalışmamızın tamamlanması ile birlikte oluşacak arşiv www.aquamasters.org ile yine 2015 yılı içerisinde hayata geçireceğimiz www.masteryuzme.org web sitelerinde eş zamanlı olarak yayında kalacaktır.