Haberler

AÇIK SU ORKA MARATONU GERÇEKLEŞTİ.

19/05/2015

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda “Dünya Barışı İçin Elele” sloganıyla gerçekleştirilen Aquamasters Uluslararası Açık Su Orka Maratonu Galatasaray Spor Kulübü ve Milli takımlar eski Teknik Direktörü Yılmaz Özüak adına gerçekleştirildi.Kısa Kulvar yarışlarının ardından Açık Su Maratonunda da mücadele ederek kategorisinde Şampiyon olan Özüak, sağlığı izin verdiği müddetçe yüzmeye devam edeceğini kaydetti.

Aquamasters Uluslararası Açık Su Orka Maratonu'na 25 ile 85 yaşları arasında 320 sporcu katıldı. Açık Su Orka Maratonunda yüzülen 3 Km ve 6 Km yarışlarında da oldukça renkli sahnelere şahit olundu. Sporcuların centilmence mücadele ettiği maratonda 3Km Bayan/Erkek ve 6Km Bayan/Erkek olarak ilk üçler kupa ile ödüllendirildi. Ayrıca her yaş grubunda dereceye girenlere yaş grubu madalyası takdim edildi.

TYF tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanan FINA güvenlik kurallarının ilk kez uygulandığı, Sahil Güvenlik, Deniz Polisi ve Aquamasters güvenlik ekibinin iş birliğiyle su altı ve helikopter kameralar kullanılarak 12 tekne ve 50 görevliyle gerçekleştirilen Aquamasters Açık Su Orka Maratonu bu yönüyle de ülkemizde düzenlenen Açık Su Yüzme Maratonlarına ayrı bir boyut getirmiş oldu. 


Açık Su Orka Maratonu Genel Kategori İlk Üç’leri:


3 KM ERKEKLER GENEL KATEGORİ İLK ÜÇ:


1. Tolga Öcal -Üsküdar Su Sporlari
2. Umut Gözen -Galatasaray
3. Bugra Korahan -Üsküdar Su Sporlari


3 KM BAYANLAR GENEL KATEGORİ İLK ÜÇ:


1. Tugçe Tasar- Ferdi
2. Cevlan Ertuğrul - Tsk Spor Gücü 
3. Özge Tuga -Eskisehir Sarar Spor


6 KM ERKEKLER GENEL KATEGORİ İLK ÜÇ:


1.     Emre Erdogan -Karsiyaka

2.     Umit Kemal Cengiz- Turkcell

3.     Turgut Esen -Karsiyaka

6 KM BAYANLAR GENEL KATEGORİ İLK ÜÇ:


1.     Bige Vardar -Üsküdar Su Sporlari

2.     Gülsah Özkan -Karsiyaka

3.     Birce Aydogan -Fmv Isik Spor Kulübü