Aquamasters Hakkında

6. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI BU KEZ BODRUM’DA !

Değerli Aquamasters Ailesi,

Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nı sizlerle tanıştırdığımız ilk günden bu yana yenilikçi, özel, keyifli ve her şeyden önemlisi sporcularımızın ve ailelerinin hak ettikleri değerde şampiyonalarla sporcularımızı buluşturmaya özen gösterdik. 6-8 Ekim 2017 tarihlerinde 6.sını gerçekleştireceğimiz Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na, Muğla İlimizin birbirinden değerli ilçelerinden Bodrum ilk kez ev sahipliği yapacak.

Bilindiği gibi, sadece tek günlük bir etkinlikten ibaret olmayıp, farklı etkinlikleri bünyesinde barındıran bir şampiyonalar bütünü olan ve bu özelliği ile sadece ülkemizde değil, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler içindeki en kapsamlı yüzme şampiyonası niteliğine sahip Aquamasters’ın, her zamanki yenilikçi yaklaşımı doğrultusunda hazırlanan şampiyona programında;

*6 Ekim Cuma akşamı ülkemizde ilk kez, "Profilo Full Moon Meet / Dolunay'da Açık Su Yüzme Yarışı"nı sizlerle tanıştıracağız. Ülkemizin tek ve en özel Su Sporları Platformuna sahip Hapimag Sea Garden Resort, Bodrum'un çok özel koylarında, turkuaz rengi berrak sularında 3 gün boyunca güvenlik içerisinde kulaç atmanın keyfini yaşayacağınıza inanıyoruz. Aquamasters'ın bu çok özel etkinliğinin onur konuğu olarak ultra maraton açık su yüzücümüz Emre Erdoğan, öncelikle gece açık suda yüzme deneyimlerini paylaşacak, sonrasında sizlerle birlikte kulaç atacak.

*7 Ekim 2017 Cumartesi günü 3.kez gerçekleştireceğimiz ''Uluslararası Aquamasters Setur Marinas 4 x 500 mt Relay Meet / Bayrak Yarışı''nda 4 kişiden oluşan takımların toplamda 2000 mt kulaç atarak performanslarını sergileyecekleri, yine son derece çekişmeli geçeceğini tahmin ettiğimiz bir diğer açık su etkinliğimiz olacak. Etkinliklerimize ait detayları yarışma reglamanlarında bulabileceksiniz. Kulüp sporcusu olma mecburiyeti gerektirmeyen 100 takım (400 sporcu) ile sınırlandırılmış Bayrak yarışı etkinliğinin, sporcularımız arasında dayanışmaya katkı sağlayacak, heyecanlı ve eğlenceli bir etkinlik olacağına inanıyoruz. Uluslararası sularda kimi zaman ultra maraton açık su yüzücüsü, kimi zaman takımın bir parçası, bazen de sporcu koçluğu yaparak, sportmenliği ve yüzme sporuna adanmışlığı ile tanıdığınız .Kamil Resa Alsaran'ın bu etkinliğimizin onur konuğu olarak sizlerle kulaç atmaktan mutluluk duyacağını belirtmek isteriz.

*8 Ekim Pazar günü sabahı startını vereceğimiz, geleneksel "Uluslararası Aquamasters Nissan Açık Su Yüzme Maratonu'' ise 1500 mt, 3000 mt ve 6000 mt olmak üzere 3 farklı parkurda gerçekleştirilecektir. Yaşamları boyunca yüzme sporunu daima hayatının bir parçası olarak gören değerli ultra maraton açık su yüzücümüz, Açık Su Branşı Teknik Kurul Üyesi Engin Sönmezoğlu şampiyonalarımızın onur konuğu olarak sizlerle Bodrum'da kulaç atacak. Tüm onur konuklarımıza Yaşam Boyu Başarı plaketlerini hep birlikte takdim edeceğiz.

Aquamasters'ın vizyonu ve misyonu içerisinde yer alan yüzme sporunun farkındalığına katkıda bulunmak, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere ulaştırabilmek ve kitlelere deniz sevgisini aşılamak prensiplerinin yanı sıra sosyal sorumluluğumuz gereği son derece önemsediğimiz ve bir parçası olduğumuz Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) yararına 8 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek olan bir başka çok özel etkinliği pek yakında sizlere buradan müjdeliyor olmaktan büyük mutluluk duyacağız. Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirilecek olan 6.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası süresince, değerli destekcilerimizle birlikte sizlere, spor dolu, rekabetçi, bol sürprizli ve keyifli anlar yaşatmaya çalışacağımız organizasyona ait detay ve ayrıntılı bilgileri www.aquamasters.org web adresinden ve Aquamasters Spor Organizasyon facebook hesabımızdan iletmeye devam edeceğiz.

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları'na ilk kez ev sahipliği yapacak olan ve projenin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen Bodrum Belediye Başkanı Sn.Mehmet Kocadon’a, eşsiz güzellikteki organizasyon mekanı Hapimag Sea Garden Resort, Bodrum yetkililerine, organizasyona destek veren diğer tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunarız.

Aquamasters Ailesi olarak her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde bol kulaçlı, keyifli ve coşkulu günler geçirmek için hepinizi Bodrum'a bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla.

AQUAMASTERS

YÖNETİM KURULU